CO DZIEJE SIĘ W SZKOLE?

W ramach tegorocznych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości ogłoszony został konkurs na najciekawszy kotylion. Zaangażowała się spora część uczniów, a co za tym idzie wpłynęło wiele interesujących prac wykonanych różnorodnymi technikami. Jury, a zarazem organizatorki konkursu Beata Pietrek i Joanna Bujoczek – Kwoska, dokonało wyboru najciekawszych prac. Nagrody otrzymali: Nikodem Rapciak, Mateusz Marek i Przemysław Słupik. Natomiast wyróżnione zostały prace autorstwa Małgorzaty Trzebuniak, Emilii Łuczak, Mileny Lachety, Anny Burek, Weroniki Malki oraz Nikoli Malki. Wszystkie kotyliony zostały wyeksponowane na górnym korytarzu, uświetniły obchody Święta Niepodległości w naszej szkole oraz posłużyły do pokazania naszego patriotyzmu i radości z bycia Polakami.

Szkoła Podstawowa w Palowicach Świętuje Dzień Patrona. W tym dniu odbyły się liczne konkursy i zawody sportowe. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o patronie ich szkoły, uczestnicząc w „Quizie o Stefanie Żeromskim”. Ponadto, odbyły się również konkursy plastyczne pt.: „Portet mojego patrona” oraz „Portret mojej szkoły”. Uczniowie uzdolnieni muzycznie śpiewali piosenki, a inni deklamowali wiersze, o tematyce związanej z ich szkołąoraz jej patronem, które były ich własnego autorstwa. W drugiej części programu, uczniowie mieli możliwość pokazać swoje umiejętności sprawnościowe m.in. biorąc udział w sztafecie oraz drużynowym wypełnianiu szklanego naczynia wodą, połączone z biegiem. Kolejne zadanie, które czekało na uczniów wymagało precyzji, logicznego myślenia oraz dobrej współpracy w zespole. Zadanie to polegało na ułożeniu jak najwyższej wieży z plastikowych nakrętek. Dzień patrona został zakończony konkurencją o nazwie „Kalambury”, w której to uczniowie, dla utrudnienia musieli odgadywać hasła w języku angielskim. We wszystkich konkurencjach uczniowie poradzili sobie doskonale. Jednakże, po zliczeniu wyników ze wszystkich konkurencji zwycięzcami w kategorii klas 1-3 została klasa trzecia, natomiast w kategorii klas 4-6 klasa szósta.

W ramach obchodów święta naszej szkoły panie Beata Pietrek oraz Joanna Bujoczek – Kwoska ogłosiły szkolny konkurs pod hasłem „PORTRET STEFANA ŻEROMSKIEGO”. Uczniowie stworzyli ciekawe prace, z których stworzono wystawę. Najciekawsze zdaniem jury okazały się prace autorstwa: Mai Czerneckiej (kl. II), Jowity Musioł (kl. II), Piotra Jasiulka (kl. II), Wiktorii Portki (kl.II) oraz Laury Sier (kl.VI). Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Emilia Łuczak (kl. II), Noemi Rzyczniok (kl. V), Wiktoria Kubasa (kl. V), Paulina Kowalska (kl. II), Bartosz Janużyk (kl. II), Wiktoria Posłyszny (kl. II), Maria Musioł (kl. II), Klaudia Plaszczyk (kl. V), Justyna Palenga (kl. V) oraz Milena Lacheta (kl. II).

Beautiful Horses Beautiful Sprouts Sup dog Beautiful Horses

Dnia 22.12.2015 we wtorek odbyło się przedstawienie Jasełkowe w naszej szkole. Nawiązywało ono do historii naszej parafii i diecezji. W przedstawieniu brało udział 26 uczniów naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy. Opiekunami byli: katechetka Agnieszka Szrubarz oraz Jolanta Smorzik – wychowawca klasy 2

Jasełka i wspólne kolędowanie 19.01.2016 r. Miejski Ośrodek Kultury i Szkoła Podstawowa w Palowicach zaprosili mieszkańców Palowic na „Jasełka i wspólne kolędowanie”. Z zaproszenia skorzystało ponad 90 osób, przybyli również zaproszeni goście: burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski, przewodniczący Rady Miejskiej i sołtys Palowic Bernard Strzoda, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Gminy Krystyna Jasiczek, dyrektor MOK Mariola Czajkowska. Wszyscy ze wzruszeniem uczestniczyli w pięknym przedstawieniu jasełkowym w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, przygotowanym przez panie Jolantę Smorzik i Agnieszkę Szrubarz. Po występie pan burmistrz złożył wszystkim mieszkańcom życzenia noworoczne. Słodki poczęstunek z kawą i ciastem przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Spotkanie było bardzo udane; wszyscy wyrazili nadzieję, że spotkają się znów za rok.

Beautiful Horses Beautiful Sprouts Sup dog Beautiful Horses

Przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną oraz wychowawczyni świetlicy po raz kolejny przygotowali kiermasz. Wykonanie niektórych prac, na przykład choinek ze styropianu nabijanych koralikami, zajmowało kilka godzin. Powstały wspomniane już choinki oraz bombki, gwiazdy z wikliny papierowej, anioły z masy solnej, latarenki. Ręczna robota opłacała się, ponieważ wszystkie ozdoby zostały sprzedane. Dochód z kiermaszu wyniósł 284,22 zł. zostanie przeznaczony na działalność świetlicy szkolnej. Dziękujemy pani Sylwii Pawlas za ponowne włączenie się w nasz kiermasz.

W okresie przedświątecznym odbył się już tradycyjnie konkurs na najciekawszą kartę bożonarodzeniową zorganizowany przez panie Agnieszkę Szrubarz oraz Joannę Bujoczek – Kwoska. Podsumowanie oraz rozdanie nagród odbyło się po inscenizacji jasełkowej. Bezapelacyjnie I miejsce zajął Przemysław Słupik, który przygotował nie jedną, ale zestaw przepięknych kartek. II miejsce zajęła Klaudia Plaszczyk, a III Wiktoria Kubasa. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali: Wojciech Musioł, Milena Lacheta, Eryk Łuczak, Amelia Wilk, Eliza Sokalska, Emilia Łuczak, Zosia Rzyczniok, Maja Czernecka, Eliza Górecka, Amelia Kałużny oraz Mateusz Piecha. Dziękujemy uczniom oraz zaangażowanym rodzicom za udział w konkursie. Galeria wszystkich prac znajduje się na auli szkolnej.

Beautiful Sprouts Sup dog Beautiful Horses

Konkurs     Wydarzenia     Dzień Górnika i Ojca     Rajd     Dzień Babci i Dziadka