ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas!

11 października br. w Szkole Podstawowej w Palowicach odbyła się doniosła uroczystość. Tego dnia „szczęśliwa” osiemnastka pierwszoklasistów przyjęta została w poczet społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści przygotowywali się do swego święta przez ponad miesiąc. Uczyli się wierszy, piosenek, poznawali prawa i obowiązki ucznia.11 października stanęli zatem przed zgromadzoną publicznością, którą stanowili nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie, rodzice i zaproszeni goście, w pełnej gotowości. Najpierw urzekli zgromadzonych swymi występami artystycznymi, a następnie w sposób uroczysty zostali pasowani, przez dyrektora Damiana Gańczorza, na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Palowicach. Pierwszoklasistów w poczet uczniów szkoły przyjęto niezwykle serdecznie. Obok zapewnień, dorosłych, o swej gotowości do niesienia pomocy i życzliwości równie cenne były zapewnienia płynące z ust starszych uczniów- klasy trzeciej. Pierwszoklasiści zostali nadto obdarowani mnóstwem prezentów. Upominki przekazali: Przewodniczący Gminy i Miasta Pan Bernard Strzoda wraz z Sołtys Panią Dominiką Baranowicz, uczniowie klasy trzeciej oraz rodzice. Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia szkoły, która jest dla pierwszoklasistów i ich bliskich niezapomnianym przeżyciem, zakończyły pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek w gronie zaproszonych gości, najbliższych i wychowawczyni.

Beautiful Horses Beautiful Horses Beautiful Horses