Jak świętowaliśmy


    Rok szkolny 2015/2016 jest szczególny dla naszej społeczności szkolnej, ponieważ właśnie w nim mija 50 lat od chwili, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli mury nowego budynku. W związku z tym wspaniałym jubileuszem cały rok szkolny obfitował w szereg konkursów , działań, spotkań jednoczących uczniów, nauczycieli, rodziców, absolwentów oraz przyjaciół szkoły.
    Uroczyste obchody 50- lecia rozpoczęły się 22 kwietnia 2016 roku o godzinie 17.00 Mszą Św. odprawioną w Kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Palowicach koncelebrowaną przez ks. Proboszcza Piotra Siemianowskiego oraz emerytowanego proboszcza i nauczyciela szkoły ks. Reincharda Schittko. W mszy brali udział przybyli zaproszeni goście, Dyrekcja i nauczyciele, a także obecni i byli uczniowie naszej szkoły.    Po mszy św. uroczystości jubileuszowe przeniosły się do szkoły. Tutaj, w auli, pan dyrektor mgr inż. Damian Gańczorz przywitał gości, wśród których byli także Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka Leszczyny Wiesław Janiszewski, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy oraz Palowic Bernard Strzoda, a także córki inicjatora budowy i kierownika Jubilatki pana Gerarda Mikuły.
   Potem goście mogli zwiedzić szkołę, obejrzeć przygotowane wystawy: prac wyróżnionych w konkursie literackim, plastycznym, starych szkolnych mebli, podręczników, przyborów i pomocy szkolnych. W trzech klasach puszczana była prezentacja multimedialna autorstwa p. Jerzego Ogórka, przedstawiająca szkołę i jej uczniów w 50-leciu. Na przybyłych gości czekał wspaniały poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Sale lekcyjne stały się miejscem indywidualnych spotkań absolwentów, nauczycieli oraz byłych pracowników szkoły. Atrakcją wieczoru była dyskoteka prowadzona przez profesjonalnego D.J.-a, na której tańczono w rytm utworów łączących Uroczystość w szkole była okazją do wielu spotkań, wspomnień, uśmiechów, a nawet wzruszeń. Można było również zakupić publikację poświęconą 50-leciu szkoły, którą opracowały nauczycielki: Joanna Bujoczek- Kwoska, Katarzyna Gańczorz, Weronika Grzegorzek, Jolanta Ogórek, Agnieszka Szrubarz.    Niezwykle ważnym dniem w kalendarzu obchodów Złotego Jubileuszu był 26 kwietnia 2016 roku. Tego dnia uroczyste obchody rozpoczęliśmy o godzinie 12.00 w Centrum Kultury i Edukacji w Czerwionce oficjalną akademią. Poprowadził ją Dyrektor Szkoły Damian Gańczorz, a towarzyszył jeden z nauczycieli, Grzegorz Formela. Na początku powitali wszystkich zgromadzonych gości. Wśród przybyłych byli przedstawiciele władz miasta i gminy, powiatu, sejmiku województwa śląskiego, zaprzyjaźnionych placówek, emerytowani dyrektorzy, nauczyciele, absolwenci, rodzice i uczniowie. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka – Leszczyny, który w pełnym ciepłych słów przemówieniu docenił pięćdziesięcioletni dorobek placówki, łączenie tradycji z nowoczesną edukacją, przedstawił plany dotyczące termomodernizacji szkoły oraz budowy nowej sali gimnastycznej. Z okazji jubileuszu przygotowane zostały pamiątki, certyfikaty oraz drobne upominki dla władz, instytucji stale współpracujących ze szkołą, sponsorów, byłych dyrektorów, naczelników wydziału edukacji, emerytowanych nauczycieli, pracowników obsługi, przewodniczących byłych Komitetów Rodzicielskich i Rad Rodziców
    Kolejne wystąpienia, gratulacje, życzenia, podziękowania były przeplatane występami artystycznymi , na które złożyły się: bajecznie kolorowy taniec grupy przedszkolnej przygotowany przez panią G. Marzętę, popis orkiestry kuchennej w wykonaniu klas I pod przewodnictwem p. G. Kruczek oraz p. K. Jureczko- Kowalskiej, dynamiczny taniec klasy II do melodii „Kalinka” w opracowaniu p. J. Smorzik, recytacja wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio” przez uczennicę klasy III Martynę Żgol, wychowankę p. Weroniki Grzegorzek oraz przedstawienie grupy teatralnej o niezwyczajnej klasie w reżyserii p. Joanny Bujoczek – Kwoski. Dodatkowym atutem uroczystości była dekoracja zaprojektowana i stworzona przez p. Beatę Pietrek.
    Część artystyczna została uświetniona występami byłych wśród których była Kinga Głyk, jedyna gitarzystka basowa w Polsce, prowadząca własny zespół jazzowo- bluesowy- funkowy, zagrała kilka utworów ze swojej płyty. Towarzyszył jej ojciec Ireneusz Głyk, grający na wibrafonie. Kolejna artystka, też absolwentka Justyna Rzyczniok zaśpiewała i zagrała na pianinie dwie bogate artystycznie i niezwykle liryczne piosenki, do których napisała słowa i skomponowała muzykę. Uroczystość zakończył Pan Dyrektor, życząc, by ten dzień zapisał się trwale w dobrych wspomnieniach, dziękując serdecznie za pamięć i obecność na jubileuszu
    Później uczestnicy akademii zostali zaproszeni na poczęstunek
    Usłyszeliśmy tak wiele pochwał na temat zorganizowanej uroczystości, że wszyscy czuliśmy się wzruszeni. Warto było podjąć trud przygotowania takiej imprezy.
   Przygotowanie Jubileuszu Szkoły nie byłoby możliwe bez pomocy osób prywatnych, instytucji, firm. Doceniając zrozumienie naszych potrzeb i życzliwą spontaniczną reakcję na prośbę o wsparcie, serdecznie dziękujemy sponsorom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by jubileusz stał się świętem szkoły i całej lokalnej społeczności. Podziękowania należą się Rodzicom naszych uczniów, jak zwykle mogliśmy liczyć na Waszą ofiarność i pomoc.

Beautiful Horses Beautiful Horses Beautiful Sprouts Beautiful Horses
Beautiful Sprouts Beautiful Sprouts Beautiful Horses Beautiful Horses
Beautiful Horses Beautiful Horses Beautiful Sprouts Beautiful Sprouts
Beautiful Horses Beautiful Horses Beautiful Sprouts Beautiful Sprouts
Beautiful Horses Beautiful Horses Beautiful Sprouts Beautiful Sprouts


Konkurs     Wydarzenia     Dzień Górnika i Ojca     Rajd     Dzień Babci i Dziadka